کف ساب

کف ساب

به فردی که کارهای انجام خدمات ساب زدن را برای انواع سطح ها از قبیل : سرامیک ، سنگ ، بتن ، موزاییک ، آسفالت ، کفپوش ها ، پارکت ، لمینت و … را انجام میدهند کف ساب می گویند. اصول باید کف ساب فردی بسیار با تجربه می باشد چرا که برای انجام خدمات ساب زنی سطح را میشناسد و برای هر کدام از نوع سطح ها اقدام به ساب زنی می کند.

اصولا فرد کف ساب برای انواع سطح هایی که کار ساب  زنی و فرچه سابی و کف سابی را انجام دهد استفاده می شود و نمی توان گفت که این خدمات مختص به نوع خاصی از سطح می باشد که به آن فرد کف ساب گفته می شود.

کف ساب سنگ

اگر بخواهیم در مورد کف ساب سنگ صحبت کنیم باید به این موضوع اشاره کنیم که فرد کف ساب سنگ انواع سنگ ها را میشناسد و همچنین برای هر کدام از نوع و جنس سنگ ها اقدام به سابزنی بر روی سنگ می کند. انجام خدمات کفسابی بر روی سنگ هایی از قبیل : سنگ تراورتن ، سنگ گرانیت ، سنگ چینی ، سنگ دهبید ، سنگ گوهره ، سنگ کوارتز ، سنگ اسلب ، سنگ فور مچ ، بوک مچ ، سنگ های وارداتی و خارجی انجام می گیرد و فرد کف ساب سنگ باید نوع سنگ ها را بشناسد تا بتواند خدمات ساب زنی را به نحو احسنت انجام دهد. اصولا به کف ساب سنگ نیز سنگ ساب گفته می شود.

خدماتی را که باید عنوان کرد برای کفسابی سطح سنگ ها انجام می شود با استفاده از دستگاه های بزرگ تک فاز و سه فاز صورت می پذیرد و مجموعه ما با توجه به اینکه افراد متخصص در این حوزه را جهت ساب زدن سطح سنگهای شما به محل اعزام می‌کنند باید این موضوع را در نظر داشته باشید که این خدمات به بهترین نحو ممکن و با بالاترین کیفیت انجام می گیرد. تا سطح شما براق و شفاف باشد. البته برای تشخیص اینکه آیا برق سه فاز دارید یا خیر باید این را عنوان کنیم که همکاران ما پس از بررسی برق شما درخواهند یافت که از چه نوع دستگاهی برای ساب زنی سطح شما باید استفاده کنند.

کف ساب دستی

کف ساب دستی فردی باشد که خدمات را با استفاده از دستگاه های قابل حمل انجام میدهد و این خدمات با استفاده از دستگاههای مخصوص که همانند سنگ فرز می باشد خدمات انجام می گیرد. البته باید این موضوع را همان کرد که وظیفه کف ساب دستی ساب زدن سطح هایی می باشد که نمی توان با استفاده از دستگاه های بزرگ آنها را کفسابی کرد. از ساب زدن دستی می توان به سنگ کابینت ها ، سنگ میزعسلی ها ، سنگ میزغذاخوری ، سنگ کانترها و … اشاره کرد.

کف ساب سنگ کابینت

کف ساب سنگ کابینت وظیفه ای که دارد بسیار مشخص است چرا که با توجه به اینکه سنگ کابینت در آشپزخانه آپارتمان قرار دارد و اینکه موادی از قبیل : سرکه ، آبلیمو ، آبمیوه ، قهوه ، چای ، جوهر نمک و … ممکن است بر روی سطح سنگ کابینت ها ریخته شود و سطح سنگ کابینت را لکه دار کند برای همین باید از کف ساب سنگ کابینت استفاده کرد که این فرد با استفاده از دستگاه ساب زن دستی اقدام به ساب زدن سنگ کابینت می کند.

کف ساب راه پله و پله

برای کفسابی راه پله و پله باید این موضوع را عنوان کرد که دستگاه های مخصوصی برای ساب زدن سطح پله و راه پله ها وجود دارد و در برخی مواقع همکاران ما از این دستگاه های مخصوص برای ساب زدن پله ها و راه پله ها استفاده می کنند و همانطور که میدانید پله ها و راه پله ها یکی از پررفت‌وآمدترین قسمت های ساختمان می باشد که بیشتر در معرض تیره و تار شدن سطح وجود دارند. و همچنین باید عنوان کرد که در برخی مواقع ممکن است ست از ساب زن دستی برای ساب زدن سطح پله و راه پله استفاده کرد در چه مواقعی به فردی که این کار را انجام میدهد کف ساب راه پله و پله گفته می شود. با توجه به اینکه خدمات بندکشی سنگ و سرامیک نیز می تواند از وظایف فرد کف ساب پله و راه پله باشد.

کف ساب سرامیک

از دیگر خدماتی که در مجموعه ما انجام می گیرد کف سابی سرامیک می باشد و با توجه به اینکه فرآیند کفسابی سرامیک بسیار متفاوت از دیگر خدمات می باشد به همین دلیل اگر بخواهیم تخصصی در مورد موضوع سرامیک صحبت کنیم فرایند فرچه سابی سرامیک انجام میشود و فردی که این خدمات را انجام می دهد فرچه ساب سرامیک یا کف ساب سرامیک گفته می شود.

کف ساب موزاییک

برای انجام خدمات کفسابی موزاییک ها دو روش وجود دارد که اصولاً برای کفسابی سطح موزاییک های صاف از خدمات کفسابی موزاییک استفاده می شود و برای  موزاییک های شیاردار از فرچه سابی موزاییک استفاده می شود. البته باید این عنوان را ذکر کرد که به دلیل اینکه فرآیند فرچه سابی زیاد کاربردی ندارد و عموم مردم از لفظ و لغت کفسابی استفاده می کنند در هر صورت خدمات برای موزاییک ها از فرچه سابی و کفسابی موزاییک استفاده میشود.

کف ساب پارکینگ

برای ساب زدن سطح پارکینگ منازل و آپارتمان هایی که سطح آنها از سنگ می باشد خدمات کفسابی سنگ پارکینگ انجام می شود و در برخی مواقع برای کفسابی پارکینگ های عمومی که سطح آنها از بتن می باشد خدمات بتن سابی پارکینگ انجام می گیرد. در مورد سطح بتن پارکینگ باید این عنوان را ذکر کرد که خدمات با لقمه ساب های الماسه انجام می گیرد چرا که اگر کثیفی ها و لکه ها و جرم ها و همچنین رد لاستیک ماشین ها وجود داشته باشد و در برخی مواقع ممکن است که پستی ها و بلندی ها بر روی سطح بتن وجود داشته باشد از لقمه ساب های الماسه جهت لایه برداری و براق کردن سطح استفاده می گردد.

ما در مجموعه ساب زنی و کفسابی برادران اجاقی جهت انجام خدمات بهتر همکاران خود را به محل اعزام می‌کنیم تا سظح را بررسی کرده و پس از توضیح نحوه فرآیند کار خدمات را شروع کنند جهت دریافت مشاوره رایگان و همچنین استعلام قیمت می توانید با شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید.

کفساب در واوان ، کفسابی در مجیدیه تهران ، کفسابی در پیروزی ، کفسابی در نیروی هوایی و … از وظایف همکاران ما در مجموعه برادران اجاقی می باشد که این خدمات را به بهترین شکل ممکن انجام می گیرد.

2 replies on “کف ساب”

 • اسماعیل منصوری
  جولای 17, 2023 at 8:47 ب.ظ

  سلام وقتتون بخیر
  ممنونم بابت اینکه قبل از شروع کار مشاوره رایگان میدین و اینکه به نفع مشتری هم صحبت می کنید.
  منصوری از تهران

  • جولای 19, 2023 at 9:54 ق.ظ

   سلام جناب منصوری
   هدف ما جلب رضایت مشتری است

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با استادکار کفسابی