نماشویی ساختمان و شستشوی نما در تهران و کرج

نماشویی و شستشوی نما در تهران و کرج

نمای ساختمان های تهران و کرج و دیگر شهرهای آلوده که در معرض بسیاری از آلودگی های زیست محیطی و صنعتی قرار دارند به مرور زمان جلوه و زیبایی خود را از دست داده و ظاهری زننده و زشت به خود می گیرند و درست در این زمان است که باید اقدام به نماشویی و شستشوی نمای ساختمان خود کنید. بدین ترتیب پاکسازی و زیباسازی نمای ساختمان بسیار حائز اهمیت است که این مهم توسط فرآیند نماشویی ساختمان و شستشوی نما انجام می پذیرد.

نماشویی اصطلاحی است که برای شست شوی نمای ساختمان استفاده میشود، امروزه با وجود الاینده های موجود در هوا ،دود و گرد و غبار و همچنین کاهش کیفیت نمای سنگ ساختمان ها و کدر شدن در گذر زمان، لزوم شست شوی دوره ای نمای ساختمان ها در کلان شهرها احساس میشود.

نماشویی نمای شیشه ای در کرج

در بسیاری از ساختمان های نوساز نیز مشاهده می شود، بعد از پایان پروژه عمرانی، نما چهره ی زشت و ناپسندی به خود میگیرد. دلیل آن باقی ماندن سیمان در هنگام سنگ کاری است. در این هنگام بهترین کار استفاده از نماشویی می باشد، تا زیبایی و جذابیت را به ساختمان بازگرداند.

یکی از مزایای مهم نماشویی ترمیم سنگ نمای ساختمان است، که ترک خورده و یا در طول سالها از بین رفته است.

یکی از عمده مشکلاتی که در صورت به تعویق انداختن نماشویی دوره ای رخ می دهد؛ ریزش سنگ های نما و از بین رفتن کیفیت ان است. زیرا الودگی هوا، جرم و وجود الاینده ها باعث می شود، تا سنگ ها شکننده شده و با گذر زمان هزینه ترمیم افزایش یابد.

انواع نماشویی و روند کار

به طور کلی نماشویی با دستگاه سندبلاست (واتر سندبلاست) ،واترجت و…انجام می شود. افراد با توجه به وضعیت ساختمان از روش های زیر برای نماشویی استفاده می کنند:

استفاده از داربست برای شستن نما

به کارگیری طناب در نماشویی

استفاده از کمربند محافظ

شستن نمای سنگی در کرج و تهران

لازم به ذکر است که نماشویی یکی از سخت ترین کارهای دنیاست، زیرا علاوه بر حساسیت کار، تجربه و احتیاط لازمه کار است. افرادی که عملیات نماشویی را انجام می دهند باید دارای تخصص باشند.

روش های نماشویی ساختمان

در نماشویی سه روش به کار گرفته می شود، که به اختصار توضیح خواهیم داد:

در روش اول شست شو با اب انجام میشود: زیرا جرم و کثیفی زیادی وجود ندارد، با استفاده از اب، نما زیبایی خود را به دست می اورد.

در روش بعدی استفاده از اب و سیلیس است که لکه ها و جرم های سخت را با ان شست شو می کنند.

روش سوم که کارایی ان برای از بین بردن ماسه شسته و تمیزی گرانیت و برخی از سنگ ها می باشد، در ان از اسید استفاده میشود و در اصطلاح به ان اسیدشویی می گویند.

نماشویی ساختمان در کرج و تهران

هزینه و قیمت نماشویی

تعرفه و قیمت نماشویی ساختمان در تهران و کرج به عوامل مختلفی بستگی دارد. در این بخش به چند مورد از ان اشاره می کنیم. البته لازم به ذکر است، که برای تعیین دقیق قیمت نیاز به حضور در محل می باشد.

اولین مسئله که در این بحث مطرح است موضوع ارتفاع می باشد، به گونه ای که باید مشخص گردد، که برای شست شوی نما نیاز به داربست است یا بدون وجود داربست نیز می توان عملیات نماشویی را انجام داد. یا اینکه ارتفاع ساختمان در چه میزانی است ،که این موارد در بحث قیمت گذاری شست شوی نما موثر است.

یکی از مهمترین مواردی که در تعرفه و قیمت نماشویی موثر است؛ بحث سنگ مصرفی در نمای ساختمان می باشد، که متناسب با ان قیمت نماشویی ساختمان تعیین می شود. با حضور در محل و بررسی ان و مواد مورد نیاز برای شست و شوی نما پروژه مربوطه با توافق طرفین شروع می شود.

وجود اب و همچنین برق سه فاز در ساختمانی که قرار است، نماشویی ساختمان انجام شود حائز اهمیت می باشد.

بحث دیگری که در قیمت نماشویی تاثیر زیادی دارد؛ بحث میزان کثیفی و عمر سنگ است. این مورد نیز در تعیین قیمت شست شوی نما بررسی شده و کارفرما با تایید موارد ذکر شده موافقت خود را اعلام می کند.

یکی از مواردی که باید در موضوع هزینه نماشویی به ان اشاره کنیم؛ بحث ترمیم سنگ نما می باشد. که تاثیر به سزایی در امر هزینه و تعرفه شست شوی نمای ساختمان دارد. در صورت تایید کارفرما می توان سنگ هایی که در گذر زمان از بین رفته اند، و یا کیفیت خود را از دست داده اند را کاملا ترمیم کرد.

اما نکته ای که قابل ذکر می باشد این است که نماشویی نما و پیچ روپلاک کردن نما یک امر ضروری به حساب می اید و قیمتی که برای نماشویی و پیچ رولپلاک تعیین می شود، بسیار به صرفه و مناسب است. پس از پایان کار علاوه بر اطمینان از محکم شدن سنگ نما به وسیله پیچ رولپلاک  و تمیزی بی نظیر نما به وسیله شست شو با مواد و دستگاه مخصوص خواهید دید، هزینه نماشویی که پرداخت کرده اید بسیار موثر بوده است.

نماشویی ساختمان چقدر زمان می برد

زمانی که برای هر پروژه نماشویی در نظر گرفته می شود؛ بر اساس یک فرمول خیلی ساده تعیین می شود. برای رسیدن به یک مکانیزم زمانی مشخص ابتدا لازم است، تا متخصصان ما یک بازدید میدانی و مجازی از تصاویر ارسالی شما داشته باشند.

در واقع روال کار به این شکل است که ابتدا شما پس از تماس با کارشناس فنی ما یک توضیح ابتدایی از سمت تیم ما به شما اعلام می شود. پس از ان در صورت نیاز چند تصویر از نمای ساختمانی که قرار است، نماشویی با سندبلاست یا واترجت روی ان انجام شود برای ما ارسال می شود. پس از ان روال کار حدودی در اختیار شما قرار می گیرد.

نقش جنس سنگ در نماشویی ساختمان

زمانی که کارشناس فنی ما برای بازرسی و بررسی های اولیه به محل پروژه اعزام می شود، چند فاکتور اصلی را مورد بازبینی و نظارت عملی قرار می دهد، که در جهت شروع تا تحویل نماشویی بسیار حیاتی و کارساز است.

از گذشته دور سنگ ها در نماهای ساختمان به کار گرفته می شد و به عنوان یک لایه محافظ و همچنین برای زیبا جلوه دادن نقش داشت که در نماشویی ساختمان دانستن جنس و نوع و ابعاد سنگ بسیار اهمیت دارد.

حالا سوالی که مطرح می شود این است که چرا باید نماشور راجب سنگ ها بداند و چه تاثیری در روند کار دارد و در صورت عدم دانش کافی چه اتفاقی خواهد افتاد؟

با یک مثال توضیح می دهیم که بیشتر جا بیوفتد، تراورتن جزء پر کاربردترین سنگ های به کار رفته در نمای ساختمان ها است و سیلیس لازمه شستشوی ان است. پس نماشور برای خارج کردن کثیفی ها و ماسه و سیمان و الودگی های چسبیده به سنگ تراورتن در عملیات نماشویی ساختمان لازم است تا از ماده سیلیس استفاده کند.

نکته بعدی اینکه برای نماشویی سنگ تراورتن از موادی مانند پولیش و نانو با احتیاط استفاده می شود، دستگاه سند بلاست نیز در نماهای سنگی کاربرد اصلی را دارد.

اهمیت نماشویی نمای کامپوزیت

در تعریف نمای کامپوزیت امده است که متشکل از ورق های الومینیومی با پنل های بزرگ یا کوچک که ضخامت ان کمتر از ۴ میلی متر است، هسته داخلی ان از جنس پلی اتیلن و مواد معدنی ضد حریق می باشد که رویه ان دارای پوشش رزین PVDF است.

مزایای بی نظیری برای نمای کامپوزیت در نظر گرفته اند؛ که شامل نصب سریع و اسان در کنار سبکی و عایق حرارت و ضد حریق و مقاومت بالا در مقابل تغییرات اب و هوا و تابش اشعات مضر خورشید می باشد که یکی از مهمترین مزیت های ان امکان اجرای نماشویی بر روی ان است.

نمای ساختمان از نوع کامپوزیت در رنگ و طرح و ساختار مختلف در بازار موجود می باشد و به دلیل وزن پایین و امکان شستشو و نصب اصولی و اسان در کنار زیبایی که به نما می دهد، سبب شده تا کاربرد ان در تهران و کرج افزایش چشمگیری یابد.

نمای کامپوزیت به وسیله زیرسازی فلزی و آلومینیومی به اسکلت ساختمان متصل می‌گردد. اتصال ورق‌ها با اسکلت ساختمان به دو روش ریلی  و ثابت  انجام می‌شود.

شستشوی نما در تهران و کرج

نماشویی ساختمان در تهران و کرج بر روی سطح کامپوزیت با مواد شوینده مخصوص و دستگاه واتر سندبلاست که مواد را همراه اب در سطح نما تزریق می کند صورت می گیرد.

اسیب پذیری این نوع نماها به دلیل ضخامت اندک بسیار بالاست و معمولا برای نماشویی و شستشوی نمای کامپوزیت از داربست استفاده می شود که امکان مانور نماشور بیشتر باشد، اما با توجه ابعاد و موقعیت مکانی می توان از نماشویی با طناب نیز استفاده کرد.

البته که از دیگر خدمات ما در مجموعه می توان به کفسابی ساختمان اشاره کرد که کاربرد سنگسابی و کفسابی بسیار بالایی دارد و همچنین در مورد کفسابی راه پله باید گفت که خدمات انجام می گیرد و بر روی سطوح های مختلف ساب زنی و کفسابی انجام می شود که می توان به کفسابی بتن ، کفسابی موزاییک ، کفسابی سنگ ، کفسابی سرامیک و … اشاره کرد.

نماشویی در کرج

2 replies on “نماشویی ساختمان و شستشوی نما در تهران و کرج”

 • محمدیان
  فوریه 27, 2024 at 5:12 ب.ظ

  برای کفسابی یک فضای 4 در 8 چه مقدار هزینه داد

  • می 5, 2024 at 1:23 ب.ظ

   سلام محمدیان عزیز
   بستگی به نوع سطح دارد
   جهت دریافت مشاوره تماس حاصل کنید.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با استادکار کفسابی