کفسابی چیست و به چه دلیل خدمات کفسابی صورت میگیرد

کفسابی و سنگسابی به معنای سابیدن سنگ، برداشتن لایه ای از سنگ به منظور براق نمودن، آینه ای کردن و از بین بردن ایرادات سنگ کف ساختمان می باشد. در عملیات کفسابی از دستگاه های مخصوص در این زمینه استفاده می شود که به وسیله آن 1 الی 4 میلی متر لایه برداری سنگ صورت می گیرد تا جرم ها و آلودگی های موجود بر روی سنگ کف از بین بروند و علاوه بر درخشان شدن سنگ، سطح آن نیز کاملا صاف و هم تراز شود .

به چه دلیل خدمات کفسابی صورت می گیرد؟

۱: صاف و یکدست نبودن سطح کف ساختمان

یکی از اصلی ترین زمان های نیاز به عملیات کفسابی ساختمان هنگامی است که سطح کف ساختمان از حالت تراز خارج شده و دچار پستی بلندی شود. این مشکل می تواند به دلیل عدم توجه کافی در ساخت و ساز ساختمان های نوساز و یا نشست خفیف ساختمان ایجاد شود که باعث عدم سهولت در هنگام رفت و آمد ساکنین و جابجایی وسایل می شود.

۲: از بین نرفتن جرم ها و مصالح ساختمانی تثبیت شده بر روی سنگ کف ساختمان

در مواقعی پس از نصب موزاییک، سنگ و یا … سیمان، ملات، چسب و یا هر نوع مواد خارجی دیگر بر روی سطح کف ریخته می شود که با روش های ساده و معمولی قابل پاکسازی نمی باشند، در این هنگام عملیات کفسابی بهترین راه حل برای از بین بردن این مواد از روی کف ساختمان می باشد.

3:شکستگی قسمتی از سنگ و یا آسیب دیدن کف ساختمان

این مشکل معمولا به دلیل سقوط اجسام سنگین بر روی سطح سنگ ایجاد می شود که باعث شکستگی و یا اسیب دیدن مصالح به کار رفته در کف ساختمان شده و حالت زشتی را برای محیط ایجاد می کند.

مزایای کفسابی چیست؟

با انجام خدمات سنگسابی همه پستی و بلندی های کف ساختمان کاملا برطرف خواهد شد و سطح سنگ ها صیقلی و همتراز می شود .

سنگسابی باعث شفاف و براق شدن سطح سنگ می شود که درنتیجه زیبایی خاصی را به همراه خواهد داشت .

پس از انجام کفسابی تمامی جرم ها و خطوط و شکاف موجود بر روی سنگ کف کاملا از بین رفته و مانند روز اول حالت درخشانی خود را به دست می آورند .

سنگسابی باعث افزایش دوام و عمر مفید سنگ می شود. چرا که با پوشاندن درزهای لای سنگ ها به وسیله بتونه از نفوذ آب و آلودگی به داخل آن جلوگیری شده و باعث مقاوم شدن سنگ می شود .

خدمات نماشویی :

دلایل بسیاری وجود دارد که خدمات نماشویی باید بر روی ساختمان انجام شود مهمترین و اصلی ترین دلیل آن حفظ نما از آلودگی ها و آسیب های نما می باشد، زمانی که دوده و غبار بر روی سطح نما قرار می گیرد ظاهری سیاه و کثیف را به نمای ساختمان شما می بخشد و برای هیچ فردی خوشایند نمی باشد که ظاهر ساختمان و نمای بیرونی آن جلوه زیبایی نداشته باشد.

یکی از دلایلی که نمای ساختمان ها را به مرور آلوده می کند و از بین می برد، باران های اسیدی  می باشد.

باران اسیدی می تواند سطح نمای هر ساختمانی را دچار آسیب نماید و موجب خسارت بسیاری به نمای ساختمان شود.

برای ایمن سازی نمای ساختمان ها از مواد نانو و پولیش استفاده می شود

برآورد هزینه

عوامل بسیار زیادی مانند جنس سنگ کف ساختمان، تعداد طبقات، متراژ کف ساختمان و مدت زمان انجام آن در هزینه انجام خدمات کفسابی موثر می باشند .

 

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با استادکار کفسابی