پولیش کردن سنگ

پولیش کردن سنگ :

قبل از آنکه پولیش کردن سنگ را شروع کنیم ابتدا باید آلودگی ها و لکه های سنگ ها را از بین ببریم. و همانطور که می دانید پولیش یک ماده شیمیایی است و در دو نوع می باشد. 1- مایع 2- جلای سنگ (واکس)

التبه که ذکر کردن این نکته می تواند کمک شایانی بکند که پولیش کردن از طریق هر ماده شیمیایی به یک روش می باشد.

برای اینکه بخواهیم در مورد پولیش کردن سنگ ها با استفاده از پولیش مایع باشد باید مقداری از مواد را در مخزن دستگاه بریزیم و بر روی سطح مورد نظر کفسابی کنیم. ولی اگر بخواهیم از واکس سنگ برای پولیش کردن استفاده کنیم باید این موضوع را یادآور شد که باید مقداری از واکس را کف سطح بریزیم و با طی مخصوص شروع به آغشته کردن کف کنیم.زیرا ممکن است واکس روی سنگ ها خشک شود. و وقتی مواد پولیش تمام منافذ را پر کرد چند لحظه صبر می کنیم تا مواد پولیش روی سنگ ها کاملا خشک شود و با دستگاه کفسابی که فرچه نرم و مخصوص دارد بدون آب و به صورت خشک بر روی سنگ می کشیم تا پولیش پاک شود. و سطح سنگ شفاف شود و در مرحله آخر روی سنگ ها روی سنگ ها را با استفاده از دستمال خشک تمیز می کنیم.

همانطور که در ابتدای این مقاله نوشته شده است که قبل از پولیش کردن باید کف سنگ ها آلودگی یا لکه نداشته باشند. چرا که اگر لکه یا آلودگی داشته باشند باعث می شود که با پولیش ترکیب شده و باعث می شود که سنگ چه بسا که تمیز نشود کثیف تر نیز شود. التبه که دو نوع لکه وجود دارد یک نوع لکه که برای پاک کردن آن هیچ گونه زحمتی نیاز نیست و به راحتی پاک می گردند نوع دوم اما دارای لکه های از قبیل : رنگ ، اسید ، جوهر و … که تمیز کردن این لکه ها مقداری دشتوار می باشد. که تنها با روش کفسابی رفع می شود و همکاران ما در مجموعه برادران اجاقی می توانند این کار را برای شما انجام دهند. جهت مشاوره با شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید. البته که خدمات کفسابی لاشه سنگ ، کفسابی و ساب زدن سنگ کابینت نیز انجام می گیرد که این امر موجب می گردد تا پولیش سطح انجام بگیرد.

البته که ساختمان هایی که محیط داخلی و بیرونی آنها از سنگ باشد بعد از گذشت سال ها نیاز به ترمیم و بازسازی خواهد داشت که ما با استفاده از سنگسابی و کفسابی سنگ ها را جلا می دهیم و در صورتی که سنگ ها دارای عیب و ایرادهایی از قبیل شکستگی و لقی باشد را برطرف می کنیم. و زمانی که شما سنگ های خود را سنگسابی می کنید سبب می شود که سنگ ها طول عمر بیشتری پیدا کنند و همین امر سبب می شود که سنگ ها براقیت و شفافیت خود را به دست آورند.

التبه که اگر سنگ ها دارای پستی و بلندی باشند با کمک دستگاه های سنگسابی ساب زده می شود و کار ترمیم سنگ انجام می گیرد. در برخی مواقع ممکن است خدمات ساب زدن با استفاده از دستگاه ساب زن دستی صورت پذیرد.

مشکلاتی که برای سنگ ها ممکن است پیش بیاید:

1- از بین رفتن درخشندگی و براقیت سنگ ها

2- افتادن لکه بر روی سنگ ها

3- لق شدن سنگ ها

4- حفر حفره شدن سنگ ها

5- ترک برداشتن و شکستن سنگ ها

همه این موارد بالا را می توان به کمک فرآیند کفسابی و سنگسابی از بین برد و با استفاده از اپوکسی می توان لقی و شکستگی را از بین برد والبته که برای از بین بردن بند سنگ ها هم باید از خدمات اپوکسی استفاده کرد.

نانوزدن سنگ

نانوزدن سنگ یک فناوری امروزی است که ی می توان گفت به عنوان یک سیستم جدید برای کنترل سطوح استفاده می شود از این محلول به عنوان ضد آب و ضد لک کردن سنگ ها استفاده می شود. محصول نانو بی رنگ و بی بو و ساختار آن از آب است و تا چندین میلی متر بر عمق سنگ ها نفوذ می کند.

ویژگی های نانو کردن سنگ :

این مواد ویژگی هایی منحصر به فرد دارد که باعث می شود که یک لایه بر روی سنگ ها ایجاد کند که از نفوذ نم و رطوبت و آلاینده های محیطی به داخل سنگ ها و همچنین شوره زدگی و قارچ زدن سنگ ها جلوگیری می کند. نانو زدن سنگ ها کاربرد های زیادی که می توان به موارد زیر اشاره کرد :

1- دفع آلودگی ها از سطح سنگ ها 

2- محافظت از سنگ در برابر نفوذ آب و رطوبت

3- آبگریز کردن سنگ ها 

ترمیم سنگ

همانطور که از اسم ترمیم کردن سنگ مشخص است که به معنی اصلاح کردن یا بازسازی سنگ می باشد. که با استفاده از کفسابی سنگ این اتفاق می افتد زمانی که کفسابی سنگ ساختمان شروع می شود سبب می شود که سنگ ها عیب و ایراداتی که دارند از بین بروند و ترمیم شوند.

موضوعی که باید به آن اشاره کرد اینکه کفسابی فقط به سنگ مرتبط نمی شود و می توان گفت که خدمات کفسابی بتن ، خدمات کفسابی استخر ، خدمات کفسابی موزاییک ، خدمات کفسابی سرامیک و … نیز توسط مجموعه برادران اجاقی انجام می گیرد.

امروزه برای از بین بردن آلودگی ها و لکه ها می توانیم از طریق کفسابی سطح سنگ را شفاف و زیبا کینم و اگر در بین سطح سنگ لکه ها یا شکستگی هایی باشد می توانیم به کمک اپوکسی کردن سنگ آنها را برطرف کنیم.

از دیگر خدمات ما در مجموعه برادران اجاقی نماشویی می باشد که این خدمات از شست و شوی نمای آجری ، شست و شوی نمای کامپوزیت ، شست و شوی نمای شیشه ای و …. انجام می شود

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با استادکار کفسابی