چگونه لکه سنگ را پاک کنیم؟

چگونه لکه های سنگ را پاک کنیم ؟

همانطور که برای پاک کردن لکه های سنگ در خانه نقش مهمی دارد چرا که زیبایی که سنگ به نمای شکل خانه می دهد چندین برابر می کند زیبایی منزل را . البته که برای از تمیز کردن سنگ های خانه نباید از مواد گوناگونی استفاده کرد چون سنگ ها خیلی حساس می باشند و باید حواسمان باشد که از چه ماده ای برای تمیز کاری استفاده می کنیم. زمانی که سنگ ها در معرض عناصر اسیدی قرار می گیرند خیلی سریع جلای ساختمان خود را از دست می دهند و دیگر براقیت اولیه را ندارند. کفسابی سرامیک نیز بر روی سطح سرامیک که لکه ایجاد شده است انجام می شود.

این سوالی که در ذهن همهی ماست این است که چکونه لکه های سنگ را پاک کنیم ؟ و این کار آسانی نیست و ما باید ابتدا بدونیم که لکه های سنگ جزو کدام یک از مواد آسیب زایی است که به سنگ وارد می کند که می توان به 2 نوع آن اشاره کرد. لکه های فیزیکی – لکه های شیمیایی

اگر لکه های ایجاد شده بر روی سنگ فیزیکی باشد :

وقتی که چیزی بر روی سنگ بریزد و به آن بچسبد ولی به لایه های سنگ آسیبی نرساند می شود دسته لکه های فزیکی می باشد. و زمانی که جزو لکه های فزیکی باشد می توان با یک کفسابی اصولی تمامی لکه های ایجاد شده بر روی سنگ را پاک کرد ابته لکه های فیزیکی می توان به مواردی از قبیل : لک سیمان و گچ و مصالح های ساختمانی ، لکه های رنگ که در اثر رنگ آمیزی واحد بر روی سنگ ساختمان ریخته است .

اگر می خواهید که لکه های فیزیکی را راز روی سنگ ها پاک کنید هرگز از وسیله های تیز استفاده نکنید چون گاهی اجسام تیز خراشی را روی سنگ به وجود می آورد و سنگ جلوه خود را از دست می دهد.

البته می توان از خدمات دستگاه های کفسابی استفاده کرد که به موجب آن خدمات کفسابی سبب می شود که سنگ ها و سطح مورد نظر تمیز و شفافیت اولیه خود را به دست بیاورد. که کفسابی در شهر تهران یکی دیگر از خدمات مجموعه برادران اجاقی می باشد که برای همشهریان خود در شهر تهران ارائه خدمات می دهیم.

از بین بردن لکه فیزیکی از روی سنگ ها :

برای پاک کردن لکه های سیمان و گچ و رنگ از سطح سنگ ها فکر هایی به ذهن هر انسانی خطور می کند که با استفاده از روش های خانگی که استفاده از سرکه و آبلیمو و جوهرنمک و … می توان لکه های ایجاد شده را از بین ببریم ولی باتوجه به این موضوع که مصرف این مواد نامبرده باعث می شود که سنگ آسیب ببیند و همانطور که می دانید با استفاده از سنگسابی می توان سنگ را به کمک دستگاه سنگسابی سنگ را ساب زد و و با این روش می توان چند لایه نازک را به اندازه 1 یا 2 میلی متر از سنگ برداریم که هم باعث از بین رفتن لکه ها می شود و همین طور باعث می شود که سنگ آسیبی نبیند و چه بسا سنگ جلوه ای زیبا و درخشانی را به خود بگیرد. البته که برای پاسخ دادن به سوال چگونه لکه های سنگ را پاک کنیم؟ باید بدانیم که تمیز کردن سنگ ها سنگ ها چگونه اتفاق می افتد.

از بین بردن لکه شیمیایی از روی سنگ ها :

زمانی که موادی مانند : شوینده های اسیدی و قوی روی سنگ بریزد می تواند باعث خوردگی سنگ شده و سبب می شود که تغییر شیمیایی سنگ را زا بین ببرد.

چندین روش وجود دارد که متوجه شویم سنگ ها خورده شده یا نه ؟

1- رد مواد روی بخشی از سنگ مانده باشد.

2- سنگ مات شده باشد.

3- سنگ ها دیگر صاف و یکدست نیستند.

4- بعد از گذشت چند روز سنگ ها تیره شده و راحت تمیز نمی شوند.

اگر سنگ های شما هم یکی از ویژگی های بالا را داشته باشد سنگ تغییر شیمیایی داده و با هیچ ماده ای نمی شود آنها را به حالت قبل برگرداند در نتیجه : برای پاک کردن لکه سنگ ها از مواردی که با سنگ شما سازگاری ندارد استفاده نکیند.

ولی اصلا نگران نباشید چرا که یک راه حل برای این مشکل است که و آن کفسابی کردن می باشد در صورتی که به بافت های داخلی سنگ آسیبی نرسیده باشد می توان سنگ ها را به حالت اولیه تبدیل کرد برای این که بخواهید در مورد این موضوع با همکاران ما مشاوره بگیرد کافیست با شماره تماس های موجود در سایت تماس حاصل کنید.

از بین بردن لک شیمیایی :

وایتکس و جرم گیر به راحتی سنگ را از بین می برند و به شدت به سطح سنگ آسیب وارد می کنند و جزو لکه های شیمیایی محسوب می شوند و این مواد ها سنگ را تمیز و شفاف می کند و کثیفی را از بین می برد ولی سنگ آسیب دیده بیشتر از قبل کثیفی را به خود جذب می کند و تیره و مات می گردد. اگر هر چه زودتر این نوع لکه شیمیایی با دستگاه ساب زنی پاکسازی شود خیلی بهتر است و سطح سنگ کمتر آسیب می بیند. و کفسابی هم عملکر بهتری خواهد داشت و سریع تر انجام می شود. البته که از ساب فرچه هم می توان برای از بین بردن لکه استفاده کرد.

چگونه لکه جرمگیر را از سنگ پاک کنیم؟

در علم جدید امروز موادی به وجود نیامده است که بتواند این لک ها را از بین ببرد و آسیبی به سنگ ها نزند. و تنها روشی که وجود دارد کفسابی و سنگسابی می باشد روشی است که سنگ ها دوباره زیبا می شوند.

اگر لکه جرم گیر بر روی سنگ بماند باعث می شود که سنگ طول عمر سنگ کمتر شود و همچنین در اثر عبور و مرور باعث می شود که سنگ تیره و تار گردد و البته که کثیفی و جرم به سنگ ها را جذب می کند.و اگر می خواهید که همچین مشکلاتی را نداشته باشید با ما تماس بگرید تا همکاران ما به شما مشاوره دهند و اگر نیاز به کفسابی بود همکاران ما در کمترین زمان ممکن در محل حاضر می شوند و شستشوی سنگ را به وسیله دستگاه های سنگ سابی و کفسابی انجام می دهند.توصیه ما این است که مدت زمانی که باید نسبت به شستشوی مواد نسبت به لکه های جرم گیر صورت بگیرد کمتر از 24 ساعت است که بتوان این لکه ها را تمیز کرد.

البته که اگر در اثر بی توجهی و بی دقتی سبب شده است که بازه ای طولانی از روی جرمگیری که بر روی سنگ ریخته گذشته است را می توان به کمک دستگاه های کفسابی و سنگسابی کار تمیز کردن سنگ را انجام داد ولی هر چه این بازه زمانی کمتر میزان تمیزی و شفافی که به سنگ بر می گردد بیشتر خواهد شد و کمتر سنگ آسیب می بیند.

ما به شما توصیه می کنیم که از مواد هایی همچون جرمگیر ، وایتکس ، جوهر نمک استفاده نکنید زیرا ، این مواده ها شامل اسید هایی هستند که وقتی روی سنگ ریخته می شود سنگ ها ظاهر زیبای خود را از دست می دهد.

با خدمات کفسابی برادران اجاقی می توانید سنگ های خود را براق تر و شفاف تر از قبل تحویل بگیرد و دیگر نگران هزینه های آن نباشید چرا که ما مناسب ترین قیمت ها را در خدمت رسانی به شما عزیزان هستیم.

از دیگر خدمات ما در مجموعه به نماشویی می توان اشاره کرد که شست و شوی نمای آجری ، شست و شوی نمای شیشه ای از نمونه های آن می باشد که همکاران ما در مجموعه اقدام به انجام آن می کنند.

3 replies on “چگونه لکه سنگ را پاک کنیم؟”

 • مرتضی کریمی
  دسامبر 17, 2021 at 7:26 ب.ظ

  سلام آقای اجاقی ممنون از سابی که به واحد ما زدید تمام لکه ها از بین رفته و مثل روز اول شفاف و براق شده

  • ژانویه 5, 2022 at 6:30 ب.ظ

   سلام جناب کریمی
   خواهش می کنم
   انجام وظیفه کردیم.

 • خانی زاده
  جولای 25, 2023 at 6:33 ب.ظ

  سلام عصر شما بخیر خدمات کفسابی تون که خیلی عالی بود واقعا لذت بردم.
  خانی زاده از تهران.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با استادکار کفسابی