کفشویی

کفشویی چیست ؟

اصولا برای استفاده از کفشویی باید از نوع خدماتی که در امر کفسابی برای کفشویی استفاده می شود آگاه بود ، خدمات کفشویی در اصل نوعی کفسابی است که توسط دستگاه صورت می گیرد ولی نه با استفاده از لقمه ساب ، بلکه با استفاده از فرچه ساب این امر صورت می گیرد. کفشویی سرامیک و سنگ را می توان از نوعی از کفشویی دانست.

نام دیگر کفشویی را می توان همان فرچه سابی ، ساب زنی با فرچه ، فرچه شویی و … نامید که در اصطلاحات به روزی است که امروزه از آن استفاده می شود و می توان گفت که امر جدیدی در حوزه کفسابی نیست ولی چون امروزه مردم با آن آشنا شده اند می توان گفت که فعالیتی جدید در حوزه کفسابی می باشد.

تفاوت کفسابی با کفشویی :

همانطور که از نام کفسابی مشخص است می توان گفت که سطح زمین را ساب می زند و باعث می شود که یک لایه ی بسیار ریزی از سطح برداشته شود و سطح با استفاده از کفسابی براق و شفاف و درخشنده می شود. پستی ها و بلندی ها از بین می رود و اگر لکه ای به بدنه سنگ نفوذ کرده باشد می توان با کفسابی از بین برد.

اما در فعالیت کفشویی که توسط دستگاه های کفسابی انجام می شود به جای لقمه ساب هایی که به دستگاه وصل می شود این کار توسط فرچه های مخصوص انجام می گیرد که چندین مدل فرچه های مخصوص وجود دارد برای انجام کفشویی که در ادامه به آن می پردازیم. در امر کفشویی سنگ ها و سرامیک های شما در صورتی که دارای لکه های از قبیل ملات ساختمانی ، چسب ، رنگ و … باشد می توان از بین برد ولی اگه لکه ها سخت باشد حتما باید از کفسابی استفاده کرد و نمی توان گفت که کفشویی کمک می کند که این لکه ها از بین برود.

زمین شویی :

ما در مجموعه براداران اجاقی با توجه به این که موضوع که کار شستشوی همه نوع سطح ها را انجام می دهیم و در صورتی که سطح شما سنگ ، سرامیک ، بتن ، پارکت و … را ما از خدمات شستشوی آنها به وسیله ساب زدن ، کفسابی ، ساب زن دستی ، و … انجام می دهیم و حتی می توانیم با استاده از فرچه سابی ، کفشویی به شستوی سطح زمین را انجام دهیم.

اصطلاح زمین شویی را می توان برای همه نوع سطح ها استفاده کرد که ما می توان آنها را به صورت عمقی و اصولی شستشو انجام دهیم و می توان گفت که سطح شستشوی زمین یا زمین شویی نام دیگری است که برای انجام خدمات کفسابی استفاده می شود.

کفشویی سنگ

خدمات کفشویی برای سنگ ها انجام می شود و می توان گفت که کفشویی سنگ بسیار باید توجه شود چرا که در اثر اشتباه استفاده کردن از فرچه ساب ها ممکن است که به سنگ ها آسیب وارد کند و سبب شود که سنگ ها خراش بردارند و دیگر نتوان این خراش ها را از بین برد.

کفشویی در صورتی که با توجه به صلاح دید استاد کار کفسابی باشد انجام خواهد شد چرا که کفشویی سنگ انجام گیرد باید این خدمات را در نظر داشت که کفشویی سنگ ها باید به صلاح دید استاد کفسابی انجام شود و اگر کفشویی نتواند سنگ مورد نظر را تمیز و بدون عیب و ایراد کند می توان از خدمات کفسابی و سنگسابی استفاده کرد.

فرچه زنی سنگ ، فرچه زنی سرامیک ، فرچه شویی

همانطور که توضیح دادیم فرچه زنی نام دیگر کفشویی می باشد و این فعالیت با دستگاه صورت می گیرد. و سبب می شود که سرامیک ها و سنگ ها لکه هایی که و جرم هایی که بر روی خود دارند از بین برود و همین امر موجب می شود که تا سطح محیط بسیار تمیز و عالی شود.

اگر می خواهید از خدمات فرچه سابی برای سنگ های خود استفاده کنید که سطح ها را یکدست و همطراز کنید باید به شما توضیح دهیم که این فعالیت را نمی توان با استفاده از فرچه سابی انجام داد و برای از بین بردن پستی ها و بلندی های سطح سنگ ها باید از خدمات کفسابی و سنگسابی استفاده کرد که سبب می شود تا سطح همطراز گردد.

کفشویی سرامیک

اصطلاح کفسابی سرامیک بسیار نادرست است چرا که اگر از سرامیک ها لایه برداری شود سبب می شود که سرامیک از بین برود و برای همین اصطلاح درست آن کفشویی سرامیک است البته با توجه به اینکه متاسفانه همکارانمان برای آنکه بخواهند هزینه بالایی را بگیرند و متقاضی به دور از فضای کفسابی نمی داند که به جای لقمه سابی که در زیر دستگاه وصل می گردد فرچه ساب مخصوص برای سرامیک می باشد تا کار کفشویی انجام دهد.

ما در مجموعه برادران اجاقی کار کفشویی را به بهترین نحو ممکن انجام می دهیم و این موضوع را تکرار می کنیم که کفشویی سرامیک انجام می دهیم نه کفسابی سرامیک و فعالیت ما باعث می شود که همه لکه های موجود بر روی سرامیک از بین برود و سطح سرامیک با توجه به نازک بودن باید بسیار احتیاط را رعایت کرد که احیانا سبب نشود که سرامیک از بین برود و فرد کفشوی باید بسیار با تجربه باشد تا به سرامیک آسیبی نرساند.

با توجه به اینکه ساب گرانیت ، کفسابی سنگ ها ، سنگ سابی سنگ مرمریت ، سنگ سابی ساختمان و … از خدمات سنگ سابی و کفسابی است که در مجموعه ما انجام می گیرد و همچنین خدمات نماشویی ، نماشویی نمای سنگ و … نیز از خدمات مجموعه همکاران ما در در مجموعه برادران اجاقی می باشند.

1 reply on “کفشویی”

  • مریم قربانی
    آگوست 2, 2023 at 1:11 ب.ظ

    سلام اقای اجاقی خیلی ممنونم از خدماتتون.
    قربانی هستم از تهران

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با استادکار کفسابی